Mobil

Apple iPhone 6s’ te 3D Touch Hassasiyeti Nedir?

iPhone yeni serilerinde yer alan 3D Touch özelliği bundan sonraki serilerde de standart özellikler arasında yer alacaktır. Apple iPhone 6s’ re 3D hassasiyeti nedir iPhone kullanıcıları bu sorudan önce 3D Touch özelliğin ne olduğunu bilmesi gerekir. iPhone 3D Touch özelliği ekrana fazla dokunmadan işlem yapılmasını sağlayan bir özelliktir. Bu sayede ekrana dokunma baskınıza göre size seçenekler sunarak işlem yapmanızı sağlar. 3D ekrana ne kadar baskı uyguladığınıza oranla seçenekleri belirleyerek sunmaktadır.
Apple iPhone 6s’ te 3D Touch hassasiyeti nedir bunu inceleyim. iPhone ayarlarınızdan 3D Touch özelliğinin baskısını ayarlayarak ve seçenekler belirleyerek bu özelliği kullanabilirsiniz. Özelliğin hassasiyetini belirlemek tamamen sizin elinizde.
Apple iPhone 6s’ te 3D Touch hassasiyeti nasıl ayarlayabilirim diyen iPhone kullanıcıları için ise bu ayar oldukça basittir. Ayarlar menüsüne giderek öncelikle 3D Touch açık hale getirmeniz gerekmektedir. Bunun için ayarlar- genel- erişebilirlik ekranından işlem yapabilirsiniz. 3D Touch aktif ettikten sonra hafif, orta ve sert seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Bu hassasiyet ayarını yaptıktan sonra gerekli 3D Touch testini de yaparak özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=cSTEB8cdQwo
Apple iPhone 6 ve iPhone 6s serilerinde bulunan bu özellik birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanmıştır. 3D Touch özelliğini kapatmak için yine aynı yolları izleyerek off konumuna getirdiğinizde özellikle pasif hale gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu