GündemSporVideo

Efes Pilsen Kapanacak mı ? İsmi mi Değişecek ?

Efes pilsen’in isminin değişmesi mevzuu şu günlerde epey merak ediliyor. Esasen yeni kanuna göre takımın adındaki pilsen kelimesi sorun teşkil etmekte. Yapılan bir çok anket,araştırma ve sokak röportajlarında Efes Pilsen denilince insanların kafasında sportif çağrışımlar oluştuğu ortaya koyuldu. Bir çok kişi, Koraç Kupası, basketbol, Naumovski, İbrahim Kutluay gibi isimler zikrettiler. Ancak kanun yine de takımın isminin değişmesi gerektiğine işaret ediyor. Bir aralar takımın kapatılacağı dahi konuşulmuştu. Daha sonra ismin Anadolu Efes olarak değiştirileceği söylendi.

Bu konuya açıklık getirmek için, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan bir açıklama yaptı. Özilhan açıklamasında, kulubün kapatılmayacağını ve yeni bir isim bulunup Tütün ve Alkol Piyasası Denetleme Kurulu’na yeniden müracaat edileceğini söyledi. Ancak yeni bir isim bulunması ile olay bitmiyor. Anadolu Grubu bulacakları isimlere TAPDK’nin onay verip vermeyeceği konusunda mütereddit. Çünkü grup “Efes” ismini bir şekilde kullanmak istiyor ve TAPDK çağrışım yaptığı gerekçesiyle bu duruma sıcak bakmıyor.

Tuncay Özilhan geçtiğimiz günlerde tekrar Efes’in isim konusunu değerlendirdi. Davos’ta soruları yanıtlayan Özilhan, TAPDK’ye müracaat yapıldığını ve cevap beklendiğini söyledi. Müracaat yapılırken iki yeni isim önerildi. Bunlar “Anadolu Efes” ve “Efes” Yeni logoda ise bir yıldız ve farklı fontlarda yazılmış Anadolu Efes ve Efes yazıları mevcut. Eski logo ise şöyleydi;

Şimdi top Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulunda. Şirkete değerlendirmenin yaklaşık bir ay süreceği bilgisini veren TAPDK önümüzdeki günlerde nihai kararı verecek gibi gözüküyor.

İşte Efes Pilsen deyince aklınıza ne geliyor? sorusuna ünlülerin verdiği cevaplar…

[vimeo]http://vimeo.com/14242486?ab[/vimeo]

Bu konudaki gelişmeleri önümüzdeki günlerde takip ederek sizlerle paylaşacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu