İnternetMobilTeknoloji

Instagram Arama Geçmişini Tamamen Silme Sorunu

Akıllı telefonunuzda kurulu olan Instagram, kendi hesabınızdan daha önce aradığınız kişilerin profil bilgilerini, etiketleri, yerleri vs.. size bir dahaki aramanızda kolaylık olması adına kaydediyor ve arama sayfasına girdiğinizde direkt bu sonuçlar karşınıza çıkıyor.

Fakat yaptığınız aramaların hiçbir şekilde Instagram hesabınızda gözükmesini istemiyorsanız, IOS yüklü iPhone markalı telefonlarınız ya da iPad cihazlarınızda veya Android yüklü akıllı cihazlarınızda veya tabletinizde Instagram hesabınıza giriş yapıp alttaki adımları takip ederek kolayca Instagram’daki arama geçmişinizi tamamen silebilirsiniz. Görüntülerdeki işlemler iPhone marka bir telefondan alıntılandı fakat Android cihazlar için de yine birebir geçerlidir.

Bir de son olarak şunu belirtmek gerekiyor ki; tüm bunları yapmanıza rağmen yine de tam olarak arama geçmişinizi silemiyorsunuz şu an için. Arama bölümündeki son yaptığınız aramalar gözükmüyor bu işlemlerden sonra fakat daha önce profiline girdiğiniz kişilerin isminin ilk harfini yazdığınızda, arkadaşınız olmamasına rağmen hatta ortak bir arkadaşınız dahi olmamasına rağmen bu kişilerin profilleri ilk sıralarda gözüküyor. Örneğin; “Ali Veli” diye bir profile baktınız ve yukarıda bahsettiğimiz gibi arama geçmişini sildiniz. Daha sonra arama bölümüne girip “a” harfine tıkladığınızda, daha önce bu profile baktığınız için yine ilk sıralarda “Ali Veli” adlı kullanıcı gözükecektir. Bunun için ister Instagram hesabınıza bağlı uygulamalar varsa onlarla deneyin, ister Instagram’ı silip yeniden kurun. Pek bir şey fark etmeyecektir ve yine aynı şekilde daha önce profiline baktığınız isimler çıkacaktır. Bu soruna şu an için henüz net bir çözüm bulunabilmiş değil. Ancak belki bir çare olarak, aynı harfle başlayan ünlülerin isimlerini aratın ve gözükmesini istemediğiniz isimleri alt sıralara çekmeye çalışın diyebiliriz.

 1  Önce Profil sayfamıza gidiyoruz.

instagram geçmişini silmek 1

 2  Sağ üstteki Seçenekler butonuna basıyoruz

instagram geçmişini silmek 2

 3  Biraz aşağı inip Arama Geçmişini Sil seçeneğine tıklıyoruz

instagram geçmişini silmek 3

Tekrar kontrol ettiğinizde artık son arama sayfasında yaptığınız aramaların gözükmediğini kontrol edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu