Genel

Nuh’un Gemisi Bulundu

Yaklaşık bir haftadır konuşulan ve tam bir sonuca bağlanamayan “Nuh’un gemisi bulundu” haberi, araştırmacıların bugün yayınladıkları görüntülerle büyük ölçüde doğrulanmış gözüküyor. Yazının devamında videoyu sizinle paylaşıp takdiri de yine size bırakacağız.

Daha önce, Çinli ve Türk’lerden oluşan kaşif ekibi Ağrı dağında 4000 metre yükseklikte gemiyi bulduklarını iddia etmişler ve gemiden aldıkları bir kaç parçayı karbon14 testine sokup tarihini belirledikten sonra sergilemişlerdi. Ancak bu sunum bile kamuoyunu tatmin etmeye yetmemişti. Karbon14 testi tahta parçalarını 4700 yıl öncesine tarihledi ve bu da hem İslam’ın hem de diğer dinlerin ve uygarlıkların
anlattığı Nuh Tufanı olgusu ile örtüşüyordu. Bu tarihlemeye rağmen, bazı bilim adamları test İran’da yapıldığı için güvenilir olamayabileceğini söylediler. Bunun yanısıra bu bilim adamları tarihleme doğru olsa bile, Ağrı Dağında belirtilen tarihte yaşam olmuş olabileceğini ve bu tahta parçalarının o insanların kullandıkları alet edavat olabileceğini savundular.

Tüm bu söylenenlere rağmen kaşif ekip, bugün yayınlanan videoda gayet açık ve net şekilde bir odayı andıran, ilkel bir gemi formunun içinde görülüyor. Ve yapının sıradan aletler bütünü değil, özellikle barınmak ve korunmak için yapıldığı da anlaşılıyor. Uzmanların değerlendirmelerinden sonra iyice netlik kazanacak olay, doğrulanırsa Türkiye’de hem yerli, hem de yabancı inanç turizmine büyük katkı sağlayacaktır. 2 gün önce de Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Nuh’un gemisi bulundu haberlerine çok sevindiğini ve böyle bir haberin doğrulanması halinde üzerine düşeni yapacağını CNN Türk ekranlarında dile getirmişti. Gerçekten de Nuhun gemisi bulundu haberi doğrulanırsa, bölgeye ulaşım ve tesis alanında yatırım yapılmalı, ayrıca Hazreti Nuh’un Gemisi’nin korunarak teşhir edilebilmesi için de özel formüler üretilebilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu