Spor

Robinho 16 Milyon Sterline Beşiktaşta

Az önce Ntvspor’ da, kaynak olarak The Guardian gazetesi gösterilerek, Robinho transferi için Manchester City kulübüyle Beşiktaş‘ ın 16 milyon sterlin karşılığında anlaştığı haberi duyuruldu. Rakamlara baktıktan sonra “Yok daha neler..Atmasyon haberdir..” gözüyle bakılsa habere, The Guardian gazetesi haberi manşetten verip birde transferin yarın ( 21 ağustos cuma) duyurulacağını belirttiğinden, haberin doğru olma olasılığı çok yüksek gibi.

Haberde, transfer için 16 milyon sterlinde ( yaklaşık 20 milyon euro) anlaşıldığı, duruma göre ekstra olarak 10 milyon sterlin daha ödenebileceği belirtiliyor. Robinho’ nun, Manchester City’ den kesin olarak gideceği ve transfer için Schalke 04 ve Beşiktaş’ ın rekabet içinde olduğu, ancak Robinho’ nun Schuster yüzünden seçimini Beşiktaş’ tan yana yaptığı yazılıyor. Ayrıca Robinho ile 4 yıllık bir sözleşmenin imzalanacağı da belirtilmiş.

 

Haberin Ntvspor da duyulmasının ardından taraftar siteleri kilitlenmiş durumda. Özellike Twitter’ daki bir çok Beşiktaş taraftarı, “Robinho gelirse, bu sefer Atatürk Havalimanını yıkarız” görüşünde. Beşiktaş taraftarı olmayanlar bile, bu transferin lige çok büyük renk katacağı konusunda hemfikir. Ancak birde “Premier Ligte oynayamamış bir oyuncu, hemen hemen aynı sertlikte geçen Süper Lig te oynayabilir mi?” sorusuda kafalarda. Ne olursa olsun, inanmak gerçekten zor ama bu transfer gerçekleşirse, hiç kuşkusuz ligin en büyük ve en pahalı transferi olarak tarihe geçecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu