Genel

Windows Live Essentials 2011 Türkçe Olarak Yayınlandı

Türkiye’ deki bir çok internet kullanıcısının en yaygın olarak kullandığı program Messenger, her sene daha farklı özelliklerle kullanıcılarının beğenisine sunuluyor. Ekim ayının başında final versiyonu olarak Microsoft tarafından piyasaya sürülen Windows Live Essentials 2011‘ in içersinde, Live Messenger 2011‘ de bulunuyor. Daha önce Beta sürümü tanıtılan Yeni Live Essentials’ ın, Türkçe dil destekli final versiyonunu buradan indirebilirsiniz. Her yeni versiyonda olduğu gibi Messenger 2010′ in de kullanımı ve arayüzü konusunda biraz zorluk çekebilirsiniz ama sunulan özelliklerle beraber size her konuda kolaylık sağlayacaktır.

Windows Live Essentials 2011 versiyonu şimdilik sadece, Windows 7 ve Windows Vista uyumlu olarak internetten indirelebiliyor. Resmi siteden yapılan açıklamaya göre Windows XP ile uyumlu olmadığı belirtilmiş

Live Essentials ile beraber gelen bazı özellikler resmi siteden şöyle açıklanmış.

Windows Live Family Safety ebeveynlerin çocuklarına daha güvenli bir İnternet deneyimi yaşatabilmeleri için yaratıldı.

Eğer birden fazla bilgisayarınız varsa Windows Live Mesh ile belge ve klasörlerinizin senkronizasyonunu sağlayabilir, bilgisayarınıza nerede olursanız olun ulaşabilirsiniz.

Windows Live bilgisayarınızı her gün kullandığınız servislerle bağlı tutar. Windows Live Photo Gallery ile SkyDrive, Flickr, SmugMug, Facebook, ve daha bir çok yerdeki arkadaşlarınızla fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Windows Live Movie Maker’ı kullanarak video oluşturabilir ve anında YouTube’a ekleyebilirsiniz.

Blog yazılarınızı Windows Live Writer ile oluşturabilir ve WordPress.com, Blogger,TypePad ve daha bir çok blog servisindeki bloglarınızı güncelleyebilirsiniz.

Windows Live Mail ile Hotmail,Gmail ve Yahoo’dan gelen e-postalarınızı tek bir yerden kontrol edebilirsiniz.

Windows Live Essentials 2011′ le beraber gelen yeniliklerden, özelliklede sitemizde altyapısını da oluşturan WordPress ile bağlantı oluşturma konusunu ilerleyen yazılarda mutlaka ele alacağız.

Windows Live Essentials 2011

Messenger’ a yeni gelen özelliklerden biraz bahsedelim.

İlk göze çarpan özelliklerden biri, MSN’ e, Facebook hesabınızı entegre ederek, Facebook hesanızı MSN üzerinde kontrol edebileceksiniz. Facebook sayfanıza giriş yapmadan durum güncellemelerinizi yapabilir, arkadaşlarınızda sohbet edebilirsiniz.

Kameralı sohbet esnasında artık tam erkan olarak görüntü alabilecek, kameranızın HD özelliği var ise karşınızdaki arkadaşınızla HD kalitesinde görüntü gönderebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu