Spor

Guti ve Raul Beşiktaş’ ta

Son yıllarda transfer edilen yabancı oyunculardan yana bir türlü yüzü gülmeyen Beşiktaş taraftarı, bu yıl be şanssızlığını kırıyor gibi. Hiç sahaya çıkmadan üstüne para verilip geri gönderilen, hatta bir gözü görmeyen oyuncuları yakın zamanda transfer eden bir takımın taraftarı için, şimdi medyada konuşulan isimleri duymak bile güzel bir duygu olsa gerek. Taraftarın bile imza atmadan inanamadığı Quaresma ile başlayan transfer bombaları, bu gece Guti ve ardından Raul ile devam etti. Quaresma transferi birçokları tarafından eleştirilsede, önceki yazıda bahsettiğimiz gibi kariyeri başarılarla dolu, üstelik henüz 27 yaşında ve taraftarı ateşleyecek muhteşem bir isim.

İşte taraftar daha Quaresma transferin sevincini yaşarken, medyada Robinho sesleri yükselmeye başladı. Robinho diğer transferlere göre biraz daha uçuk gibi dursada, Beşiktaş’ ın bu tip oyuncular ile adının anılması açıkcası taraftarı oldukça mutlu ediyor. İşte tam bu isimlerin konuşulduğu sırada İspanya’ dan mutlu bir haber geldi, hatta iki haber. Guti ile 2 yıllık anlaşma sağlandığı ve önümüzdeki  hafta imza için İstanbul’ a geleceği açıklandı. Tam Guti transferinin yararlı olup olamayacağı tartışılırken, Lig TV’ nin sitesinde Raul transferinin de bittiği ve bu oyuncunun da önümüzdeki sezon, Guti ile beraber Beşiktaş forması giyeceği duyuruldu.

Yazının başında da dedik ya Beşiktaş’ ın son yıllardaki yabancı transferleri hep hüsran. Demirören’ in başkanlığında, değerinin üzerinden satılan tek futbolcu John Carew. Yabancı transferini sanki kontenjanı doldurmak için yapan bir kulüp gibiydi Beşiktaş. Şimdi ise Mustafa Denizli’ den sonra gelen, yeni teknik direktör Schuster‘ le başlayan değişim rüzgarı Beşiktaş taraftarı olan bizleri oldukça mutlu ediyor. Neticede bu isimlerin transfer edilebilmesi için sadece para yetmiyor bazen. Schuster’ in eski takımı Real Madrid’ ten tanıdığı bu isimlerin transferinde katkısı oldukça fazladır.

Şimdi kafalardaki soru ise; ikiside 33 yaşında olan bu futbolcular Beşiktaş’ a ne derece yararlı olur? Faydalı olur olmaz orasını ancak lig başladıktan sonra görebileceğiz. Defansında pek sorun yaşamayan ama ofansif manada eksikleri bulunan Beşiktaş’ ın, Guti , Raul ve Quaresma ile bu sorunu çözecek gibi gözüküyor.

Bu transferlerden sonra birde Robinho ve şu sıralar adı Beşiktaş’ la anılan Sercan’ ın transferi de gerçekleşirse, taraftar Demirören’ i omuzlarda taşır heralde..

Guti’ ye ait derleme bir videoyu da sizlerle paylaşalım hemen.

http://www.dailymotion.com/video/xd8lql_yyte-guti_sport

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu