Dizi

Hanımın Çiftliği Habib Karakteri

Son günlerde internette bir çok insan şu soruların cevabını arıyor : Hanımın Çiftliği dizisindeki Habib kim ? Muzaffer’i kim öldürdü ? Öncelikle belirtelim ki böyle bir karakter şu an dizide mevcut değil. Bu sorunun yayılmasının sebebi ise şu; Hanımın Çiftliği dizisinde Mehmet Aslantuğ’un canlandırdığı Muzaffer Bey öldürüldü. Ve dizinin yapımcıları bu olaya gizemli bir hava katarak kimin öldürüldüğünü göstermediler.

Hal böyle olunca, dizi Orhan Kemal’in kitabından uyarlama olduğu için, meraklılar romana ve internette yer alan kitap özetlerine sarıldılar. Kitapta yer alan Habib karakteri, önce Muzaffer Bey’i öldürüyor, sonra çiftliği yakıyor ve daha sonra da Güllü’yü öldürmek üzereyken
affedip kaçıyordu. Köylülerin içinden bir karakterdi ve toprakların yeniden köylülere kalması için, ağa zulmünün bitmesi için bu cinayeti işliyordu.

Ayrıca Habib karakterinin bu kadar merak edilmesine sebep olan ikinci bir durum da, bu romanın daha önce Trt 1 kanalında dizi olarak yer almasıydı. Yaşı büyük olup bu diziyi seyretmiş olanlar, Bulut Aras’ın canlandırdığı Habib karakterini hatırladılar ve Muzaffer Bey’in katilinin yine aynı karakter olduğunu zannettiler. Bulut Aras’ı Türkan Şoray ile birlikte oynadığı “Sultan” filminden de hatırlayabilirsiniz.

Muzaffer Bey’i kim öldürdü sorusunun cevabı ise henüz net değil. Önümüzdeki bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu