Dizi

Lost’ un Final Bölümü Digiturk’ te

Bildiğiniz üzere Lost’ un 6. sezon finali ve aynı zamanda dizinin final bölümü, Türkiye saati ile 23 mayısı pazarı 24 mayıs pazartesiye bağlayan gecenin sabahında ABC kanalından yayınlanacak. Final sezonu bölümlerini 2 gün gecikmeli olarak yayınlayan Digiturk, Lost‘ un büyük finalini ise Amerika ile aynı anda yayınlayacağını duyurdu. Tabi insan ister istemez soruyor, orjinal dilde mi? yoksa altyazılı olarak mı? yayınlanacak diye. Neticede dizinin final bölümü TSİ 05:00 – 09:30 arasında yayınlanacak. Sabahın 5′ inde kalkıp 6 senedir beklediğimiz son bölümü altyazısız izlemek – iyi bir ingilizceniz yoksa-  haliyle hoş olmaz.

Bu sorunun cevabını öğrenmek için ulaştığım müşteri hizmetlerinde, dizinin Dizimax kanalında Türkçe altyazılı olarak yayınlanacağını söylediler. Ama sabah yayınlanacak olan bölümde değil, akşam 20:00 – 00:30 arasındaki tekrar bölümde altyazılı olacağını da sağolsunlar konuşmanın sonunda bildirdiler. Yani eğer Dizimax kanalını izleyebiliyorsanız ve ingilizcenize de güveniyorsanız, 24 mayıs sabahı 05:00 – 07:00 arasında yayınlanacak özel özet bölümünü, hemen akabinde 07:00 – 09:30 arasında yayınlanacak ‘The End’ isimli Lost’ un final bölümünü izleyebilirsiniz. Ya da ne gerek var 6 sene beklemişim bir 15 saat daha beklerim akşam 20:00 de rahat rahat izlerim diyebilirsiniz:)

Bir de şu var tabi ki, 40 dakikalık bölümlerin altyazısı dizi bitiminden ortalama 6-7 saat sonra çıkıyor. Final bölümünün de 09:30′ ta biteceğini düşünürsek, final bölümü altyazısı eğer bir aksaklık olmazsa akşamüstü gibi çıkar diye tahmin ediyorum. Digiturk’ u olmayanlarda pazartesi akşamı Digiturk’ ün altyazılı yayınıyla aynı saattle diziyi izleyebileceklerdir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. walla digiturkte olmasa lost u doğru düzgün izliyemiyeceğiz inşallah sezon finalinden sonra 1. bölümden itibaren kesintisiz yeniden verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu