Dizi

Spartacus 2. Sezona Nasıl Devam Edecek ?

Spartacus dizisi yoluna Andy Whitfield olmadan mı devam edecek ?

Bu sorunun cevabı maalesef pek olumlu değil. Binlerce takipçisi olan ve geçtiğimiz sezonun en çok konuşulan dizilerinden olan Spartacus Blood and Sand yol ayrımına geldi. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Ocak 2011 ‘de Gods of The Arena adlı 6 bölümlük bir prequel serisi yayınlayacak olan Starz kanalı, kötü bir haberle karşımıza çıktı. Andy Whitfield’in doktorlarının yoğun tedaviden yana oldukları açıklandı. Peki bu ne anlama geliyor ? Daha açıklayıcı olması için soru cevap şeklinde ilerleyelim.

Gods of the Arena’da Andy Whitfield rol alacak mı ?

Bildiğiniz gibi Spartacus dizisinin yıldız başrol oyuncusu Andy Whitfield 1. sezonun bitimine doğru Lenf Kanserine yakalanmış ve erken teşhis sonucu hemen tedavilere başlandığından olumlu sonuçlar alınmıştı. Starz kanalı da Andy iyileşene kadar geçecek süreyi 6 bölümlük bir nostaljik seri ile değerlendirmeyi düşünmüştü. Bu bölümlerden birinde de Andy Whitfield’in de rol alacağı söylenmişti. Ancak başrol oyuncusunun doktorları Andy için agresif tedavinin devam etmesi gerektiğini ifade ettiler. Doktorlara göre oyuncu yakın zamanda setlere dönemeyecek. Bu durumda da prequel serisi yayınlanacak ama Andy’nin  rol alması pek mümkün görünmüyor.

Spartacus Blood and Sand 2. sezonda Andy Whitfield rol alacak mı ?

İşte asıl kötü haber burada. Starz kanalı yaptığı resmi açıklamada Spartacus Blood And Sand ‘in 2. sezonunda Andy’nin rol alamayacağını duyurdu. Kanalın CEO’su Andy için övgülerini ve iyi dileklerini sıraladı. Kanalın diğer yetkilileri ise Andy’nin durumuna çok üzüldüklerini belirtirken, dizinin geleceği hakkında henüz karar alınmadığını söylemişlerdi. Yakın bir zamanda gelen habere göre ise kanal Andy Whitfield’in yerine oyuncu arayışlarına başladı. Hatta kriterleri bile açıklandı. Andy’nin yerine gelecek olan kişi 30 lu yaşlarında, İngiliz akşanı ile konuşan ve 3 yıllık sözleşme imzalamaya uygun bir aktör olacak. Bazı yorumlara göre Grant Bowler bu role yakın gözüküyor.

Spartacus Blood And Sand 2. sezon ne zaman başlayacak ?

2011 yazında çekimlere başlanması ve Eylül 2011’de dizinin yayında olması bekleniyor.

Andy Whitfield tüm bunlar için ne dedi ?

Andy aynen şunları söyledi : ” Böyle sıradığı bir projeden ve harika insanlardan ayrı kalmak benim için derin bir hayal kırıklığı oldu. Bu süreç benim için ve ailem için ikinci bir sıradışı yolculuk olacak gibi görünüyor. Bu zamana kadar verilen desteğe saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.”

Farketmez’den : Andy Whitfield’in yerini elbette kimse dolduramaz. Spartacus dizisi yine izlenir ancak eski tadı verebileceğini düşünmüyoruz. Dileriz bir mucize gerçekleşir ve Andy kanserle savaşından da Spartacus gibi zaferle ayrılır. Yeni haberler aldıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Aklınıza gelen başka sorularınız varsa yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. internetten baktıgım zama kanseri yendigini ve set lere dönecegini yazıyo ve mart ayında çekimlere başlayacagınıda yazıyo

  2. Adam en heyecanlı yerinde kansere yakalandı şansa bak..eğer spartacus dönmezse filmin tadı kalmaz izleyicisi baya bi azaalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu