İnternet

Firefox Eklentisi ile Youtube’ dan Video İndirmek

Eğer sizde Firefox kullanıcısıysanız artık Youtube’ dan video indirmek sadece bir tık kadar kolay. Küçük bir eklenti ile hiçbir aracı siteye ihtiyaç duymadan, hiçbir programa ihtiyaç duymadan istediğiniz videoyu bilgisayarınıza indirebileceksiniz. Ayrıca bu küçük Firefox eklentisi ile indireceğiniz videoyu FLV, MP4, 3GP formatlarında hatta HD ya da Full HD olarakta bilgisayarınıza yükleyebiliyorsunuz. Eklentinin geliştiricileri “Ben videoyu indirmek istemiyorum sadece arka planda çalan müziği istiyorum” diyenleri de düşünmüş ve MP3 seçeneğini de alternatiflerin arasına koymuş.

Tabi Youtube’ dan video indirmek için önce ülkemizde erişim yasaklı olan Youtube’ a girebiliyor olmanız gerekiyor 🙂 Bu sorunu da en kısa yoldan nasıl aşacağınızı daha önce buradaki yazımızda anlatmıştık. Şimdi bize gerekli olanlar sadece Firefox 3.5.0 veya üst sürümleri. Eklentinin adı Easy YouTube Video Downloader ve linke tıklauyarak kolayca eklentiyi indirebilirsiniz. Adından anlaşılacağı üzere oldukça kolay şekilde Youtube’ dan video indirebileceğiz artık.

Kurulum tamamlandıktan sonra Firefox’ u baştan açmanızı isteyektir. Ardından Youtube’ un sitesine girip herhangi bir videoyu seçtiğinizde, aşağıdaki gibi bir yazı göreceksiniz.

İstediğiniz formatı seçerek indirme işlemine başlayabilirsiniz. Videoları otomatik olarak masaüstüne indirecektir program. Ancak istediğiniz farklı bir konum varsa, Firefox’ un Eklentiler seçeneğinde, ilgili eklentinin altındaki seçeneklerden konumu belirtip bundan sonra indireceğiniz videoyu bu konuma kaydedebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu