Dizi

Spartacus Gods Of The Arena Oyuncuları Tanıyalım

Farketmez.net ‘i takip edenleriniz artık Spartacus dizisinin yolculuğunu çok iyi biliyor. Bu yolculukta şimdiki durağımız Gods Of The Arena. Çok beğenilen ve çok hayran toplayan Spartacus Blood and Sand dizisnin 2. sezonu değil ama, Spartacus hayranları için 2. sezon niteliğinde. 6 bölüm olarak çekilen prequel’de yeni oyuncular da bulunuyor. Yazımızın devamında John Hannah ve Lucy Lawless gibi kıdemlilerin yanında, Dustin Clare ve Jaime Murray gibi diziye yeni katılan yıldızları da tanıtacağız.

JOHN HANNAH – BATİATUS

Ölçülü ve geleneksel bir babanın, cüretkar ve atılgan oğlu. Batiatus, babası sağlık sorunlarını gidermek için ludus ( gladyatör okulu) dışında olduğundan, ludusta ikamet etmeye başlar. Her zaman daha fazlasını isteyen ve babasının konumununda ötesine geçmek isteyen bir kişiliktir. Batiatus ayrıca Lucretia adında bir eşe sahiptir ve Lucretia her zaman Batiatus’un tutkularını körükleyen, planlarına yardımcı olan bir kadındır.

John Hannah, gerçek hayatta iki çocuk (ikiz) babası ve İskoç bir aktör. İskoçya’nın Glasgow kentinde doğdu. Hannah Royal Scottish Academy of Music and Drama ‘ya girmeden önce elektrikçi kalfasıydı. 20 yaşında bu okula girdi ve başarılı tiyatro ve televizyon kariyerinin temellerini atmış oldu. Büyük çıkışını 4 Nikah 1 Cenaze adlı sinema filmi ile yaptı. Diğer bir başarısını Gwyneth Paltrow ile oynadığı Rastlantının Böylesi adlı filmle elde etti. Ayrıca The Mummy, The Mummy Returns ve The Mummy : Tomb of the Dragon Emperor filmlerinde Jonathan Carnahan rolünde yer aldı. Başrolünde oynadığı bazı televizyon projeleri ise şöyle; Mc Callum, Agatha Christie : Poirot, Cold Blood, Out Of the Blue ve Rebus. Rebus’un yapımcılığını da üstlendi. Ayrıca yapımcısı olduğu bazı projeler de şunlar; Dr. Jekyll and Mr. Hyde, Quite Ugly One Morning ve After Life.

LUCY LAWLESS – LUCRETİA

Lucretia, kocasının güç kaynağı ve her zaman için hayallerinin destekçisi. Ve büyümelerini engelleyecek her şeye karşı çok gaddar, acımasız. Tam bir Roma kadını olarak kendisinden beklenenlerin bilincinde olmasına rağmen, kendisinin ve kocasının fikirleri sayesinde en ihtiyaç duyulan zamanlarda, güç dengelerini yerinden oynatma konusunda gerçek bir kabiliyete sahip.

Lucy Lawless gerçek hayatta Yeni Zelandalı bir aktrist. Zeyna : Savaşçı Prenses adlı dizideki rolü ile uluslararası üne kavuştu. Ayrıca Battlestar Galactica adlı dizide de D’Anna rolü ile karşımıza çıktı. Rol aldığı diğer televizyon projeleri ise şöyle; “Flight of the Conchords” , “Curb Your Enthusiasm” , “The L World” , ” CSI : Miami” ve “The X-Files”.

Lawless ayrıca , Adam Sandler ile “Bedtime Stories” adlı sinema filminde yer aldı. Ve henüz vizyona girmemiş olan Bitch Slap filminde de kendisini göreceğiz. Bunların dışında Lucy Lawless, Starship Vakfı’nın yönetim kurulunda. Bu vakıf Auckland’da bir çocuk hastanesi kurdu. Lucy Lawless evli ve 3 çocuk annesi. Kocası Rob Tapert ve çocukları ile birlikte Yeni Zelanda Auckland’da yaşıyor.

DUSTIN CLARE – GANNICUS

Gannicus, gerçek bir fiziksel simge, arenada korkusuz bir savaşçı. Fani dünyanın geçici zevklerine karşı duyduğu açlık tarafından ele geçirilmiş durumda. Hiç bir annenin, kızının eve getirmesini istemeyeceği bir gladyatör. Batiatus’un ludusunda baş gladyatörlüğe yeni yükselmiş durumda. Aynı zamanda Gannicus, Oenomaus’un da, Oenomaus’un karısı Melitta’nın da en yakın arkadaşı. Birlikte alışılmadık derecede vefalı bir arkadaşlık üçgenini şekillendiriyorlar.

Dustin Clare’i henüz yeni tamamladığı sinema filmi The Eye of the Storm’dan biliyoruz.  Ayrıca “Satisfaction” adlı dizinin 2. ve 3. sezonunda rol aldu. Logie Ödüllerinde, ve 49. Monte Carlo Televizyon Festivalinde, “Most Outstanding Actor” ödüllerini aldı. En büyük çıkışını, Chris Flannery rolü ile “Underbelly” adlı dizide yaptı. Daha sonra, “McLeod’s Daughters” adlı televizyon filminde başrol oynadı. Buradaki rolü ile Logie ödüllerinde, en popüler genç yetenek ödülünü aldı. Avustralya dizilerinden “All Saints” ve “Headland” ‘de konuk oyuncu olarak bulundu. Dustin Clare Avustralyalı ve 2004 te Batı Avustralya Sahne Sanatları Akademisinden mezun oldu.

PETER MENSAH – OENOMAUS

Oenomaus, Batiatus’un ludusunun baş gladyatörlüğünden kısa bir zaman önce ayrılmış. Efsane Theokoles ile yaptığı dövüşten zorlukla canlı olarak kurtulabilmiş. Arena’nın kumlarına dönebilmesi için çok çok uzun bir zaman gerekmiş. Performansına geri döndüğünü hissetse de Oenomaus da diğerleri gibi bir köle ve efendisinin söylediklerini, verdiği emirleri yerine getirmek zorunda.

Peter Mensah, Afrika’da Gana’da dünyaya elmiş. Ailesi Ashanti kabilesinden. Mühendis babası ve yazar annesi ile genç yaşında İngiltere’nin Hertfordshire kentine gitmiş. Oyunculuğa çok dolu ve zengin ortamlarda başlamasından dolayı, kısa zamanda oyunculuk aşkı ve tiyatro tutkusu ile dolmuş. Kolejden mezun olduğunda, Avrupa’nın bir çok yerini gezmiş ve sonunda düzenli oyunculuğa başladığı Kanada’ya taşınmış.

Adını duyurduğu filmleri şöyle sıralayabiliriz; 300 Spartalı, Tears of the Sun, Hidalgo ve Avatar (Akwey rolünde).  Ayrıca “Terminator: The Sarah Connor Chronicles” , “Witchblade” , “The Pretender” ve “Star Trek: Enterprise” adlı televizyon projelerinde yer aldı. Şu anda Los Angeles’ta yaşıyor. Hırslı bir basketbol oyuncusu vebir savaş sanatı olan Wushu ile ilgileniyor. Afrika ve çevre sorunları ile de ilgileniyor. Bunların dışında kendini işine adamış durumda.

JAIME MURRAY – GAIA

Gaia Lucretia’nın çok eski bir arkadaşı. Beklenmedik bir şekilde Capua’ya gelir ve ahlaksızlığını da yanında getirir. Yeni bir koca bulmak için etrafta sinsi sinsi dolaşır ve ona bahşedilmiş güzelliğini, cinsel cüretkarlığını ve sanatsal zekasını bir silah olarak kullanır. Bu yolda, entrikalarını desteklemeleri karşılığında varlıklarını arkadaşlarına ödünçe vermekten çekinmez.

Jaime Murray, “Hu$tle” adlı dizide kariyerinin en büyük çıkışını yaptı. Şu anda “nezt Spring” adlı bir filmi çıkmak üzere. Ayrıca  geçen yıl 2 filmde birden rol aldı. Bunlar, sırasıyla, Botched ve The Deaths of Ian Stone. Ayrıca yer aldığı diğer projeler de şöyle; “The Taming of the Shrew”, “Agatha Christie: Poirot”, “Keen Eddie”…

Jaime Murray, London School of Economics’te felsefe ve psikoloji okudu. Daha sonra, Drama Centre’da oyunculuk okulun devam etti. 6 haftalığına Hollywood’a geldi, bu dönemde pilot çekimlerine katıldığı “Demons” adlı dizi hayata geçirilemedi. Ancak bu hayal kırıklığının hemen ardından, “Dexter” ‘da rol almaya başladı. Buların dışında rol aldığı diziler, “Valentine”, “Beautiful Life” ve “Warehouse 13”.

MARISA RAMIREZ – MELITTA

Melitta, Lucretia’nın kişisel kölesi ve eski baş gladyatör Oenomaus’un karısı. Sevimli ve kendini işine adamış olan Melitta, ev içerisindeki kısıtlı özgürlüğü çerçevesinde bir denge kurmaya uğraşıyor. Efendisinin dikkatsiz fantezileri yüzünden, kendini bir şehvet ve ihanet ağına yakalanmış olarak buluyor. Bu durum, onun kırılgan dünyasını paramparça etmekele tehdit ediyor.

Marisa Ramirez kariyerine 13 yaşında başladı. Los Angeles’ın en büyük modellik ajansı onu bir vesikalık fotoğrafından keşfetti. Bu keşiften kısa süre sonra tüm dünyayı uluslararası bir model olarak dolaştı ve evine, California’ya döndü. Burada aktristlik için fırsat aramaya başladı. ABC kanalındaki “General Hospital” adlı dizide Gia Campbell rolünde yer aldı. Bu rolle NAACP ve ALMA ödüllerine layık görüldü. Diğer televizyon projeleri şöyle; “Miracles”, “Mental”, “Senseless Acts of Video”.

Ramirez Will Smith’in Wild Wild West klibinde, Lenny Kravitz’in American Woman klibinde, Backstreet Boys’un As Long As You Love Me klibinde ve Jordan Knight’ın Give it to You klibinde başrolde yer aldı. HIV virüsü ve AIDS’in önlenmesi çalışmalarında, eğitim ve hayvanların korunması çalışmalarında gönüllü olarak yer alıyor. Şu anda doğduğu ve büyüdüğü Los Angeles kentinde yaşıyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. önceki bölümlerin tadını vermesede hastalıktan dolayı önceki zamanı çevirmeleri anlamlı olmuş.aslında tarih sevenlere güzel bir hediye bence.tarih sevenler için güzel bir dizi.zamanında romalılar gerçekten böyleyse barbarlık onlardan kalmadır.türklere kurban olsunlar.rezillikleri ayrı…….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu